Illustratoren laten zich inspireren door archief

Ter gelegenheid van de Illustratie Biënnale nodigde Beeld en Geluid twee illustratoren uit een illustratie te maken op basis van de beelden uit de collectie.

Cover

Maarten Huizing en Andrew Tseng, foto: Matthee van der Plas

De Illustratie Biënnale vindt dit jaar plaats op zondag 30 mei in Beeld en Geluid. Het evenement viert de veelzijdigheid en kracht van illustraties, met interviews met en presentaties van onder meer Bodil Jane, Sarah Yu Zeebroek, Peter Van Den Ende en Jip van den Toorn.

Ter gelegenheid hiervan nodigde Beeld en Geluid twee illustratoren uit een illustratie te maken op basis van de beelden uit de collectie. Maarten Huizing en Andrew Tseng konden zich laten inspireren door Open Beelden, het deel van de collectie dat vrij te gebruiken is. Zij werden gevraagd zich door het erfgoedmateriaal te laten leiden en dit te vertalen naar hun eigen handschrift en favoriete thematieken.

Maarten Huizing liet zich leiden door het nostalgische gevoel dat hij kreeg bij het doorspitten van het archief. Hij liet zich inspireren door onder andere filmpje1 en filmpje2. Zijn illustratie toont een figuur dat verdwaald is in nostalgie, met een triest boeket van smeltende ijsbloemen.

Andrew Tseng baseerde zijn illustratie op een filmpje afkomstig van het amateurfilmplatform. Daarin is een Duitse vrouw te zien die in Bloemendaal in de jaren 30 ritmische gymnastiek geeft aan jonge vrouwen.

De twee unieke illustraties werden in beperkte oplage gezeefdrukt bij grafische werkplaats Kapitaal in Utrecht. 

Dit project is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met Illustratie Biënnale en Kapitaal.

Gerelateerd nieuws

cover

Beeld & Geluid viert kindertelevisie met feestelijk familie-event Zapp door de tijd

Van een masterclass van het Jeugdjournaal tot een dansworkshop met Kinderen voor Kinderen en een Waku Waku-quiz

Lees meer...
cover

Beeld & Geluid opent tijdelijke Karbonkel Experience in Mediamuseum

In het Mediamuseum van Beeld & Geluid is op zaterdag 10 oktober de Karbonkel Experience geopend. Tot en met zondag 8 november kunnen bezoekers oog in oog komen te staan met een van de meest spraakmakende figuren uit de Nederlandse jeugdtelevisie.

Lees meer...
cover

Hans Goedkoop wint Han Peekel Prijs 2026

Televisiemaker en historicus Hans Goedkoop is de winnaar van de Han Peekel Prijs 2026. Hij ontving vandaag een bedrag van €1951, dat symbool staat voor de eerste televisie-uitzending die op 2 oktober 1951 plaatsvond.

Lees meer...

Over ons

Beeld & Geluid is dé plek waar media samenkomen; in ons kleurrijke pand, online of op locatie. We laten zien hoe je zelf media inzet om je verhaal te vertellen, maar we tonen ook de invloed van media op je persoonlijke leven en op de samenleving. Dat doen we bijvoorbeeld in ons interactieve Mediamuseum, tijdens een workshop voor scholieren over fake news of in een onderzoek naar AI-toepassingen in de media. Het Nederlandse media-erfgoed in ons immense archief staat daarbij centraal, met radio- en televisieprogramma’s, video(games), podcasts, muziek, politieke prenten en foto's. Op die manier dragen we, samen met partners, bij aan een open, vrije, inclusieve én mediawijze samenleving.

Contact

Media Parkboulevard 1
1217 WE Hilversum
Nederland
pers@beeldengeluid.nl
https://www.beeldengeluid.nl/
© 2026 | Alle rechten voorbehouden.