RTL4 nieuwslezer Antoin Peeters in jury Philip Bloemendal Prijs
RTL4 nieuwslezer Antoin Peeters is onderdeel van de jury die in 2018 de Philip Bloemendal Prijs gaat uitreiken. Deze prijs wordt elke twee jaar gegeven aan een jonge presentator in de media met groot talent.
De Philip Bloemendal Prijs, die tweejaarlijkse wordt toegekend aan een jonge talentvolle journalistieke presentator in de media, heeft een aantal wijzigingen in de jury en bestuur doorgevoerd. Zo is RTL nieuwslezer Antoin Peeters toegevoegd aan de jury. Jan Westerhof, voormalig directeur Radio NPO, heeft als juryvoorzitter het stokje overgenomen van Frits (Ritmeester) Spits die vanaf dit jaar deel uitmaakt van het bestuur.
De Stichting Philip Bloemendal Fonds, opgericht in november 2001, heeft zich met deze stimuleringsprijs ten doel gesteld het doorgeven van kwaliteitsbesef aan nieuwe generaties journalistieke presentatoren. Effectief en zorgvuldig taalgebruik is hierbij een belangrijk criterium. Eerdere winnaars waren Brecht van Hulten (2002), Lucella Carasso (2004), Wouter Zwart (2006), Sofie van den Enk (2008), Ajouad el-Miloudi (2010), Luuk Ikink (2012), Arman Avsaroglu (2014) en Eva Cleven (2016).
De vakjury bestaat, naast voorzitter Jan Westerhof, uit Suzanne Bosman (Radio 1, EenVandaag), Sofie van den Enk (KRO, winnaar Philip Bloemendal Prijs 2008), Antoin Peeters (Presentator RTL Nieuws) en Eva Cleven (winnaar Philip Bloemendal Prijs 2016).
Het bestuur bestaat uit Mieke Bloemendal-Olman (initiatiefneemster), Sonja de Leeuw, voorzitter (hoogleraar Film en Televisie, Universiteit Utrecht), Jennemiek Leijssen, secretaris (corporate communicatiemanager Beeld en Geluid), Rik Rensen (communicatiestrateeg en journalist) en Frits (Ritmeester) Spits (radio- en televisiemaker).
Op donderdag 13 december 2018 vindt de volgende prijsuitreiking plaats bij Beeld en Geluid.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jennemiek Leijssen, secretaris Philip Bloemendal Prijs en communicatiemanager Beeld en Geluid,
E jleijssen@beeldengeluid.nl T 06 515177014
Foto: Antoin Peeters
Gerelateerd nieuws
Beeld & Geluid viert kindertelevisie met feestelijk familie-event Zapp door de tijd
Van een masterclass van het Jeugdjournaal tot een dansworkshop met Kinderen voor Kinderen en een Waku Waku-quiz
Lees meer...Beeld & Geluid opent tijdelijke Karbonkel Experience in Mediamuseum
In het Mediamuseum van Beeld & Geluid is op zaterdag 10 oktober de Karbonkel Experience geopend. Tot en met zondag 8 november kunnen bezoekers oog in oog komen te staan met een van de meest spraakmakende figuren uit de Nederlandse jeugdtelevisie.
Lees meer...Hans Goedkoop wint Han Peekel Prijs 2026
Televisiemaker en historicus Hans Goedkoop is de winnaar van de Han Peekel Prijs 2026. Hij ontving vandaag een bedrag van €1951, dat symbool staat voor de eerste televisie-uitzending die op 2 oktober 1951 plaatsvond.
Lees meer...